top
logo

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Pradžia Muziejus

Pasitikėjimo telefonas  (8-45) 503 333

_______________________________________

   Norintiems tapti policijos pareigūnais

________________________________________

Ką daryti praradus tapatybės kortelę ar pasą

_______________________________________

DĖMESIO!!!

Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariatas išsikėlė į kitas patalpas. Informacija čia.

____________________________

 

INTERESANTAMS ŽINOTINA! 

Užsieniečiai, gyvenantys Rokiškio rajone ar jame ketinantys gyventi, prašymus ir dokumentus dėl teisinės padėties patvirtinimo pateikia Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos skyriaus Užsieniečių reikalų poskyryje Panevėžyje, K. Binkio g. 14 (202, 203 kab., tel. (8 45) 503 420, 503 142, 503 137). Atvykimo laiką galima rezervuoti internetu:https://www.epolicija.lt. Fizinių ir juridinių asmenų prašymus dėl kvietimo užsieniečiui laikinai atvykti į Lietuvos Respubliką galima pateikti atvykus į Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos skyriaus Užsieniečių reikalų poskyrį arba internetu: https://epis.vrm.lt.

 

 

Daugiau apie konkursą čia

Konkurso nuostatus skaitylite čia . Testas, kurį reikia išspręsti, čia.


Muziejus PDF Spausdinti Email

      1996 m. birželio 13-ąją tuometiniame Panevėžio miesto policijos komisariate įkurtas pirmasis šalyje Panevėžio apskrities policijos muziejus. Daugelį metų eksponatus rinko ir muziejų įkūrė vidaus reikalų sistemos pensininkas Vytautas Vyšniauskas (1933 - 2013 m.). Jo ilgamečio ir kruopštaus darbo vaisiais šiandien džiaugiasi ne tik svečiai, pareigūnai, bet ir Panevėžio miesto mokyklų moksleiviai, darželinukai.

alt

 
Vytautas Vyšniauskas muziejaus atidarymo dieną.
 
        Tęsdama Vytauto Vyšniausko pradėtą darbą, policijos komisariato viešųjų ryšių grupė parengė projektą „Priartėjimas prie istorijos“. Ekspozicijos planui ir edukacinei programai parengti, medžiagai, esančiai muziejuje, susisteminti lėšų skyrė Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija.
 
        Siekdami papildyti muziejų naujais eksponatais – nuotraukomis, knygomis, dokumentais, apranga, techniniu inventoriumi, apdovanojimais ir kt., prašome padovanoti  muziejui savo ar artimųjų daiktus, susijusius su policijos veikla.
       
       
Pagal reikalavimus ekspozicijos negalima vadinti muziejumi, tačiau tai, kas surinkta ir dabar eksponuojama, – Lietuvos ir Panevėžio apskrities policijos istorijos puslapiai.
 
        Kurdamas muziejų, V. Vyšniauskas, tuometinis Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos nacionalinio skyriaus Panevėžio miesto poskyrio sekretorius, aplankė visus šalies archyvus, užrašė dešimtis prisiminimų, surinko daug nuotraukų, susitiko su šimtais žmonių. Tad Panevėžio apskrities policijos istorija sukaupta 7 tomuose ir apima 1918–1987 metus. Ypač daug dėmesio V. Vyšniauskas skyrė 1918 metų policijos istorijai, policijos valdininkų likimui 1940–1941 metais. 
   
       Surinkta medžiaga apie visus Panevėžio apskrities policijos viršininkus, jų likimus, prasidėjus sovietų okupacijai. Tai publikuota lankstinukuose. Juose atsispindi kiekvieno buvusio Panevėžio apskrities policijos įstaigos viršininko gyvenimas, tarnyba, apdovanojimai, pomėgiai (prieškario Panevėžio apskrities policijos viršininkai ir muzikavo, ir piešė, ir rašė eiles), žūties aplinkybės.

       Muziejuje eksponuojami pareigūnų paimti savadarbiai šaunamieji ginklai, pirmieji vadovėliai policijos pareigūnams, uniformos ir kt. Čia yra ir tarybinės milicijos laikų, ir šiandieninės policijos eksponatų.
  
     Atidarant muziejų, prie Panevėžio miesto vyriausiojo policijos komisariato pastato atidengtas tautodailininko A. Mikšio sukurtas koplytstulpis žuvusiems policijos pareigūnams atminti. 1997 m. Panevėžio rajone, Paežerių kaime, atidengtas paminklinis akmuo V. Rozmanui, Panevėžio apskrities viršininkui ir policijos viršininkui, atminti, 1998 m. – memorialinė lenta ant namo, kuriame gyveno ilgametis Panevėžio miesto policijos nuovados viršininkas J. Lukšionis, Panevėžio rajone, Vyčių kaime, atidengtas paminklas Panevėžio kriminalinės policijos viršininkui J. Vaitkevičiui atminti. Kolegų atminties įamžinimo iniciatorius ir organizatorius – Vytautas Vyšniauskas.
 
       Būtent V. Vyšniauskas 1998 m. į Panevėžį sukvietė visus buvusių apskrities policijos valdininkų vaikus, kitus artimuosius. Juos nustebino muziejaus ekspozicija, surinktos medžiagos gausa ir tai, kad puoselėjamas jiems brangių žmonių atminimas. Tą dieną V. Vyšniauskas pradėjo Panevėžio apskrities policijos muziejaus atsiliepimų knygą.

        Muziejuje jau nebetelpa surinkta medžiaga. Jo ekspozicija keičiama.  Eksponatus dabar dovanoja ir buvę Panevėžio miesto vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, ir apskrities rajonų policijos komisariatai.

        Dažniausiai muziejuje lankosi miesto mokyklų moksleiviai, vyresni darželių grupių vaikai. Muziejaus ekspozicija domina į komisariatą atvykstančius svečius ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio valstybių. Jiems sunku patikėti, kad visa tai surinko vienas žmogus – Vytautas Vyšniauskas, buvęs pareigūnas, kraštotyrininkas, beje, geras ir linksmas žmogus. 
 

alt
 
alt
 
alt
 
alt
 

 

Eilinis policininkas su 1923 - 1927 metų uniforma
 

Policijos vadovų kursai 1925 metais Linksmadvaryje. Šaudymas iš kulkosvaidžio. Toliau matyti Policijos rūmai.alt

Policijos rezervas 1928 m. 

Viešosios policijos valdininko, eilinio gatvės sargybinio ir nuovados policininko 1928 m. uniformos
 

Raitojo rezervo valdininkas.alt

Savivaldybės policininkas su uniforma


alt

Viešosios policijos motociklininkų būrys

 

 
 Svetainės medis   Lietuvių kalba  Information will be available soon in English 

Apklausa

Kur sužinote apie Panevėžio apskrities policijos darbą?
 

Kas prisijungę

Mes turime 400 svečius online

Naudingos nuorodos

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

bottom

Pastebėjus netikslumus pranešti tel. (8 45) 503 030, svetainės administratoriui.
Tulpių g. 60, LT-35501 Panevėžys, tel. (8 45) 503 312, faks. (8 45) 503 235, el.paštas paneveziovpk@policija.lt
Valstybės biudžetinė įstaiga.Kodas 291008610. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.